Јас сум љубовница на сопственикот на компанијата во која работам повеќе од 5 години. Сепак, пред еден месец бевме буквално фатени од мојот сопруг како прави ЕДНА работа во мојата канцеларија

September 20, 2021 естрадаплус 0

Се опуштивме премногу, заборавивме да се заклучиме и за жал мојот сопруг се појави веднаш. Кога го виде, тој беше целосно изгубен и целиот бесен […]

Пред околу еден месец некој за raзвони на вратата отворив и видов сосед кој се ожени пред шест месеци има 23 години

September 20, 2021 естрадаплус 0

Ми рече дека ми го удри автомобилот додека паркирав. Таа и јас и мојата сопруга слеговме да погледнеме и навистина го изгребавме автомобилот. Се договоривме […]

Јас сум во прекрасен брак, прекрасна сопруга и безброј љубовници. Јас сум маж и сосема е нормално да имам повеќе жени

September 20, 2021 естрадаплус 0

Пред неколку месеци, отидов на „службено патување“ во соседниот град со мојата ressубовница за викенд. Но, кога ја видов мојата „убава“ сопруга со некој ЛОШ […]

Хит мејкерот Влатко Миладиноски снимаше спот за една преработена песна

September 20, 2021 естрадаплус 0

Еден од најпопуларните и најбарати фолк пејачи во Македонија и низ нашата дијаспора Влатко Миладиноски ,снимаше спот за една подзаборавена песна  со наслов Девојче Еврејче,преработката […]

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

September 20, 2021 естрадаплус 0

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката болест на 68 годишна возраст. Таа си замина во недела, исто како и Џеј Рамадановски на кого му […]

„Јас и мојот кум сме страсни рибари и често одиме на реката. За викенд, бев пред неговата куќа во 6 наутро, и тој ми рече прво да влеземе и да испиеме кафе

September 20, 2021 естрадаплус 0

Кога влегов ме предупреди да молчам бидејќи неговата сопруга,мојата кума спиеше во дневната соба. Кога влеговме во собата, прво погледнав во делот каде спиеше кумата.Ме […]