Мамо, намачкај ми парче лепче: Се сеќаваш ли на твоето детство кога имавме толку малку и бевме толку среќни?

September 5, 2021 естрадаплус 0

Игравме со гуми за џвакање, криенка, „Помеѓу два пожари“, „Сандокан“, возевме точаци, скокавме по јаже, правевме „жаби“, вртевме хулахопки и цртавме „училишта“ на голем празник, […]

Јелена Карлеуша за Александра Пријовиќ: „Селанка со рурално педигре“

September 5, 2021 естрадаплус 0

Јелена Карлеуша и Александра Пријовиќ беа во одлични односи сѐ додека снаата на Лепа Брена објави фотографија со лутата ривалка на ЈК, Цеца Ражнатовиќ, снимена на Копаоник, по што Карлеуша одлучи […]