После 30 години брак направив лажен профил и секој ден се допишував со сопругот, кога го прашав за жената, неговиот одговор смени се

October 23, 2021 естрадаплус 0

Писателката Лела Милосављевиќ на хумористичен начин ја раскажа приказната за проклетство на брачните двојки на социјалните мрежи. Што ќе се случи кога ќе потонеме во […]

Ретко кој знае дека вистинското презиме на Тоше не му беше Проески- имал намера да си го врати старото презиме

October 16, 2021 естрадаплус 0

„Никогаш да не згасне“ ѕвезденото небо им рече Тоше на своите фанови кои со мобилните телефони светкаа во мракот на последниот концерт кој го одржа […]

„ВН“ ОБЈАВИ ПОТРЕСНИ ФОТОГРАФИИ ОД ПОГРЕБОТ НА ТОШЕ: Ни после 14 години не е прежален 😢 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

October 16, 2021 естрадаплус 0

Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, […]

Овие зборови кои ги кажа за последен пат ноќта на 15 октомври ќе ви одѕвонуваат уште долго во ушите – по ова интервју никогаш не се врати

October 15, 2021 естрадаплус 0

На 15 октомври некаде околу 21 часот заедно со Зафирчев го снимивме последното интервју на Тоше Проески. Мојата бајадера отиде некаде заедно со ѕвездите, животот […]