Хаос на прес-конференција: Се претепаа двајца боксери за време на соочувањето (ВИДЕО)

September 22, 2021 естрадаплус 0

Боксерскиот меч за титулата помеѓу Мексиканецот Саул Канело Алварез и Американецот Калеб Плант, кој е планиран за почетокот на ноември во Лас Вегас, имаше крвава […]

Аца Лукас одговори на обвинувањата на старлетата: Не сум умоболен или заостанат!

September 22, 2021 естрадаплус 0

Фолкерот Аца Лукас збеснал заради изјавата на старлетата Сенада Нуркиќ, во јавноста позната како Маца Дискреција, која во едено ТВ-гостување рекла дека била интимна со […]

Цела Југославија плачела поради оваа песна – Неда Украден ја откри долго чуваната тајна!

September 22, 2021 естрадаплус 0

Популарната пејачка Неда Украден открила како настанала песната „Зора е“ која ја напишала Марина Туцаковиќ. Песната порди која дословно плачела цела Југославија, но и денес […]

Чудни статуси и избришани сите заеднички фотографии со сопругот од нејзините профили на социјалните мрежи,што се случива со фолкерката Сани?!

September 22, 2021 естрадаплус 0

Сања Гроздановска или популарната Сани важи за еден од најдобрите македонски забавувачи кога се фолк пејачките во прашање. Нема кафеани каде што пее Сани, да нема супер штимунг […]

Наскоро започнува големото Македонско талент шоу “Нови и млади” пријавувањето е во тек

September 22, 2021 естрадаплус 0

Нови и млади е новото Македонско талент шоу ,на кој натрпреварувачите ќе се натрпреваруваат исклучиво со Македонски песни, жирито ќе е составене од Македонски композитори […]