Исповед на Милан Поповиќ: На Северина и бев само финансиски проект!

October 27, 2021 естрадаплус 0

Милан Поповиќ и популарната хрватска пејачка Северина се чини никогаш не биле во полоши односи, тие двајца во моментов сеуште водат правна битка околу старателството над синот Александар. На Северина неодамна […]

На Цеца и дадов 600.000 евра за концертот на Ушче, утредента ме шутна – Мили искрено за односот со Цеца

October 27, 2021 естрадаплус 0

Александар Милиќ Мили до сега никогаш јавно не проговорил за причините за раскинувањето на долгогодишната соработка со Цеца Ражнатовиќ, на која заедно со покојната Марина […]

Еден од најголемите хитови на Мерлин, посветен на неговата сопруга Амела: „Нејзините родители не сакаа да слушнат за мене“

October 26, 2021 естрадаплус 0

Дино Мерлин има безброј хитови, но малкумина знаат дека песната „Кад си рекла да ме волиш“ ја напишал за неговата најголема љубов, сопругата Амела, во […]

Се трудам да бидам силна, тој е дете на разведени родители“: Емина Јаховиќ првпат искрено за разводот и за својот син

October 25, 2021 естрадаплус 0

Синот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал поминува во фаза на пубертет, пејачката открива дека нејзиниот развод и тоа што и се нарушени односите со […]

На свадба иста песна пеела дури 47 пати! Теа Таировиќ добила бакшиш од 14.000 евра – рацете и биле полни со пари

October 25, 2021 естрадаплус 0

Благодарение на само еден нејзин хит на ромска свадба во Германија, Теа Таировиќ заработила 14.000 евра во една вечер! Гостите ја замолија пејачката да ја […]

„Ме нарекуваа најголемата овца, родена за коцкање“ – интересни факти од животот на легендарниот Тома Здравковиќ

October 25, 2021 естрадаплус 0

По премиерата на филмот „Тома“ – кој зборува за животот на легендарниот пејач Тома Здравковиќ (1938 – 1991), публиката не престанува да се интересира за деталите од […]