„Ова е навреда за цел народ, да и се забрани влез во Србија“ – Новинар остро ја осуди Северина

September 21, 2021 естрадаплус 0

Новинарот и поранешен задругар, Марко Ѓедовиќ, гостуваше во „Ново Јутро“ кај харизматичната водителка Јована Јеремиќ каде разговараа на актуелна тема поврзана со пејачката Северина Којиќ. […]

Денес е голем празник, Раѓање на Пресвета Богородица

September 21, 2021 естрадаплус 0

Македонската православна црква и верниците денес го одбележуваат големиот празник-раѓањето на пресвета Богородица, празник кој се нарекува и Мала Богородица. Денешниот празник се вбројува во […]