Го направи славен, а не дојде да и запали свеќа – Зошто Аца Лукас го немаше на погреб на Марина?

September 29, 2021 естрадаплус 0

Отсуството на Аце Лукас на денешниот погреб на Марина Туцаковиќ предизвика бројни коментари. Милан Радуловиќ Лаќа ги остави сите без текст кога на својот Твитер […]

Милан Калиниќ: Цеца не беше избркана од испраќањето на Туцаковиќ – еве што се случи

September 29, 2021 естрадаплус 0

Денес, пред погpебот на Марина Туцаковиќ официјално да биде завршен, Цеца и Матиќ го напуштија местото на настанот. Pink.rs ја истражуваше позадината на конфликтот на […]

Дипломирав како адвокат, отидов на училиште, се борев на крајот да станам обична домаќинка. Седам дома, го хранам мојот тригодишен син, готвам, перам и пеглам…

September 29, 2021 естрадаплус 0

Мојот живот почна да ми се гади, не дека не го сакам мојот син, туку … секој ден во wallид со него, премногу… Мојот сопруг […]

Облечени во црно од глава до пети: Погребот на Туцаковиќ ги спои Цеца и Карлеуша, едната од нив плачеше на цел глас во капелата

September 29, 2021 естрадаплус 0

Погребот на легендарниот српски текстописец Марина Туцаковиќ на едно место ги спој двете најголеми ривалки на Балканот, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша. Двете пејачки […]

Боксерот Мани Пакјао ја заврши кариерата и се кандидираше за претседател на Филипини

September 29, 2021 естрадаплус 0

Заминување во спортска пензија официјално објави легендарниот Филипинец Мани Пакјао, кој ќе остане запаметен како еден од најдобрите светски боксери на сите времиња. Збогувањето со […]

Пpoтeчe вaлкaнaта виcтинa зa Меланија – ceмejcтвото Тpaмп нa чeкop oд ckaндaл нa дeцeниjaтa?

September 29, 2021 естрадаплус 0

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам, која во текот на четирите години поминати во администрацијата на Трамп главно работела за некогашната прва дама Меланија […]

СКАНДАЛ НА ПОГРЕБОТ НА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ: Син и им забранил на Цеца, Милан Калиниќ и Саша Матиќ да пријдат?!

September 29, 2021 естрадаплус 0

Текстописецот Марина Туцаковиќ е погребана денес на Новите гробишта во Белград, а по погребот синот на Марина, Милан Лаќа Радуловиќ, како што пренесува српски Курир, […]