Пред бракот со Роналдо живеела во тешка сиромаштија: Татко и бил во затвор, а мајка и загинала – еве што работела Георгина за да „преживее“

October 20, 2021 естрадаплус 0

Иако има шпанско државјанство, Георгина Родригез (27) е родена во Буенос Аирес во Аргентина, но најголем дел од животот го поминала во Шпанија. Нејзиниот татко […]

Си ја отвори душата и сите ги шокира: „Роднина ме силуваше кога имав 9 години и ме принуди да молчам за сè!“ (ВИДЕО)

October 18, 2021 естрадаплус 0

Долго молчела за морничавите детали за тешката траума од детството, а сега конечно решила да ја отвори душата и да раскаже сè… Глорија Естефан, популарната […]

Фјури сакаше да се збогува со Вајлдер по натпреварот, срамниот потег на Американецот ги разбесни дури и неговите фанови (ВИДЕО)

October 10, 2021 естрадаплус 0

Тајсон Фјури го одбрани шампионскиот појас на ВБЦ во една од најдобрите борби на сите времиња и по втор пат го победи Деонтеј Вајлдер во […]

Нереална статистика: 13-годишен талент на Милан постигнал 483 гола на 87 меча!

October 9, 2021 естрадаплус 0

Неверојатна голгетерска статистика доаѓа од младинските категории на Милан. 13-годишниот Франческо Камарда е гол-машина, а доказ за тоа се неговите нереални бројки. Во изминатите 87 […]

Њукасл нема конкуренција, премиерлигашот има 14 пати побогат газда од Сити

October 9, 2021 естрадаплус 0

Инвестицински фонд во сопственост на Саудиска Арабија плати 300 милиони евра и го купи Њукасл Јунајтед. Тоа го прави тимот од „Сент Џејмс Парк“ најскап клуб на денешницата. Зад […]