Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ заради голем cкандaл – сега изгледа непрепознатливо, го остави сопругот и се врати на старата љубов

September 4, 2021 естрадаплус 0

На пејачката Дуња Поповиќ сите се сеќаваат од нејзиното учество во популарното музичко шоу Ѕвездите на Гранд. Таа одбележа неколку сезони во овој ТВ формат […]

Македонската естрада предупредува да се игнорираат двајца преваранти кои се прикаживаат како дел од естрадата!

September 4, 2021 естрадаплус 0

Фолк пејачот далибор  Гошиќ пред малку пусти предупредување на својот фб продил а пред два дена тоа го направи Ирена Спасовска . Dalibor Daki Gjosic […]

Неда Украден: „Го оставив младоженецот пред денот на венчавката“

September 4, 2021 естрадаплус 0

Популарната пејачка Неда Украден одговараше на кратки прашања што ѝ ги постави новинарот на „Блиц“, притоа откривајќи многу интересни и непознати детали од својот живот и кариера. […]

Беше голема ѕвезда на Балканот, а сега живее од социјална помош: Каде е и што прави денес згодната Селма? (ФОТО)

September 4, 2021 естрадаплус 0

Селма Бајрами живее во Виена веќе неколку години, но ни прилично толку луксузно, како што често се фали во медиумите. Според српските медиуми, поранешната музичка ѕвезда нема […]

Марина Туцаковиќ започнала да се лекува со овој лек, па се шокирале и лекарите од резултатите

September 4, 2021 естрадаплус 0

Српската авторка на едни од најголемите хитови кои засекогаш ќе бидат евергрини Марина Туцаковиќ минатата недела била на контрола на онколошката клиника, а за резултатите […]