СЛАВЕЊЕ ВО ДОМОТ НА ЛУНА И МАРКО: Споделија радосни вести, а честитки пристигнуваат од сите страни (ФОТО)

September 9, 2021 естрадаплус 0

Луна Џогани и Марко Миљковиќ денеска слават годишнина од свршувачката. Луна радосната вест ја сподели на социјалните мрежи, а под објавата се редеа коментари во […]

Филип отиде во Америка да работи, а Пријовиќ го истакна деколтето и уживаше во ноќното излегување додека Брена пееше

September 9, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа беше на настапот на нејзината свекрва Лепа Брена, откако го испрати сопругот Филип Живојиновиќ во странство. Имено, Филип ги спакува куферите […]

Сопругот ја оставил кога завршила во инвалидска количка: Сакала да си го одземе животот, но се случило чудо

September 9, 2021 естрадаплус 0

Риона Кели останал во инвалидска количка откако доживеала несреќа. Докторите и рекле дека таа никогаш повеќе нема да може да оди. Иако очекувала дека во […]

Џеј беше со многу жени, но само со една се ожени – еве како изгледа ПОРАНЕШНАТА сопруга на пејачот од која доби две ќерки

September 9, 2021 естрадаплус 0

Најголемата љубов во животот на познатиот пејач Титулата за еден од најголемите боеми на балканската естрада долго време ја носеше Џеј Рамадановски. Како таков имаше […]

Се случиваше лебот да е стар 7 дена, но јас никогаш не бев лут што нема-Слаџа Алегра за детството

September 9, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Слаџа Алегро порасна со своите баби и дедовци, бидејќи нејзините родители работеа многу, а сега таа се сети на своето детство. Таа истакна дека […]