Музичката легенда се жали на здравствени проблеми: „ГОТОВО Е, НЕ МОЖАМ ВЕЌЕ ДА ГИ ДРЖАМ УДИРАЛКИТЕ ЗА ТАПАН“

September 10, 2021 естрадаплус 0

Британскиот музичар Фил Колинс изјави дека поради лошата здравствена состојба едвај ги држи удиралките за тапан во рака и отсега само ќе седи на сцената. […]

Пејачката повторно должи за вода! Не плаќа сметки, извршители и тропаат на врата, а таа живее лускузно

September 10, 2021 естрадаплус 0

Хрватската пејачка Маја Шупут се најде на мета на лоши коментари поради долговите. Имено, како што се наведува пејачката повторно не ги платила сметките за […]

Светски познатата тенисерка му кажа „ДА“ на македонскиот милијардер кој е 13 години постар од 29 годишната убавица

September 10, 2021 естрадаплус 0

Симона Халеп, една од најдобрите светски тенисерки, реши да скокне во тавче и кажа „ДА“ на македонскиот милијардер, со кого повеќе од две години е […]

Некогаш беа во идеален брак, а сега „војуваат“ поради 1.300 евра – Мустафа не плаќа алиментација

September 10, 2021 естрадаплус 0

Пејачите и поранешните сопружници Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се повторно во центарот на вниманието на Босфорот, а причината за проблемот е иста – алиментација. […]