СПИЕШЕ НА ПОД И ПЕЕШЕ ЗА ПОРЦИЈА ЧОРБА: Пријател на легендарниот ТомА раскажа сe, а тој еднаш ја изведе оваа песна и плачеше

September 19, 2021 естрадаплус 0

Филмот „Тома“, во кој ликот на пејачот Тома Здравковиќ го оживеа актерот Милан Мариќ, со денови ги исполнува кината, а многу детали од животот на […]

Го убил љубовникот на сопругата: „Соба за тага“ ја напишал затвореник, а Марина го скоцкала текстот за Тоше

September 19, 2021 естрадаплус 0

Најголемата наша музичка ѕвезда Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година во Хрватска, на автопатот Загреб-Липовац. Тој зад себе остави голем […]

Завршена оставинската постапка за Шабан Шаулиќ: Сè што имал му припадна на само еден чокек

September 19, 2021 естрадаплус 0

Во Белград заврши оставинската постапка за фолк пејачот Шабан Шаулиќ. Како што пишуваат српските медиуми кралот на фолк музиката кој загина во 2019 година, целото […]

Млад музичар паднал на сцена за време на настап во Србија и починал

September 19, 2021 естрадаплус 0

Млад музичар падна на сцена и почина за време на настап на културно-уметничка манифестација во Мрчајевци, пренесува РТС. 21-годишниот флејтист настапувал со краљевскиот ансамбл „Ризница“ […]

ОВА Е ПОП MОНСТРУМ КОЈ СИЛОВА УЧЕСНИЧКА ВО РЕАЛНО ШОУ: Гаволот во мантија ја нападна Викторија во дворот на црквата!

September 19, 2021 естрадаплус 0

Поранешниот свештеник-монструм Милован Đокиќ од селото Плочица во близина на Ковин с is уште издржува 5-годишна затворска казна за сексуално злоставување на малолетник, и тој […]

Мојот свршеник и татко ми се колеги на работа, делат една канцеларија. Ретко одам кај нив бидејќи некако татко ми се срами кога сме тројца заедно иако татко ми никогаш не кажал ништо лошо за мојот вереник

September 19, 2021 естрадаплус 0

Чудно, бидејќи татковците не сакаат едно момче, татко ми само го обожаваше моето момче. Искрено се гордеев со себе бидејќи знаев како да изберам за […]

Веќе неколку месеци размислувам да раскинам со девојка ми, не ја сакам повеќе, а таа денес ми рече дека е БРЕМЕНА и дека треба да ја забрзаме свадбата

September 19, 2021 естрадаплус 0

Заедно сме пет години и навистина планиравме да се венчаме, но јас не ја сакам … сакам нешто друго, нешто ново во животот. Веднаш и […]