Поранешната сопруга на Аркан дошла во домот на Цеца и изговорила една реченица – Пејачот открива работи за кои јавноста не знаеше се до денес!

September 15, 2021 естрадаплус 0

Пејачот Зоран Калезиќ раскажа во една прилика што се случувало во куќата на Жељко Ражњатовиќ – Аркан кога тој бил у*иен. – Кога Аркан беше […]

Премногу млад на само 28 години почина македонскиот манекен Филип Алексовски

September 15, 2021 естрадаплус 0

Македонската модна сцена во тага деновиве поради смртта на манекенот Филип Алексовски, член на модната агенција Модел Ин во чии рамки градеше долгогодишна успешна кариера. […]

Мелани Тapчyловска на 16 г. блесна на Охридски Трубадури и ОСВОИ ПРЕСТИЖНА НАГРАДА

September 15, 2021 естрадаплус 0

На годинашното 28. по ред издание на познатиот интернационален музички фестивал Охрид Фест – Охридски трубадури, кој се одржуваше од 10-11.09., Мелани Тарчуловска ја освои […]

Ријана и нејзиниот партнер со драматични модни комбинации на Мет Галата

September 15, 2021 естрадаплус 0

Ријана и Ејсап Роки оставија силен впечаток кај присутните. 33-годишната пејачка, која честопати е нарекувана „Кралица на Мет Галата“, носеше волуменозен палто-фустан од Баленсијага. Ексцентричната […]

Полицијата го приведе јутубер, влегол во училница снимал и навредувал девојчина

September 15, 2021 естрадаплус 0

Драма се случила утрово во средното електро-машинско учулиште „Коле Нехтенин“ во Штип. Битослкиот јутјубер Ритко скришно влегол во училиштето, ги снимал учениците и со вулгарни […]