Jeлена Карлеуша 14 години по смртта на Тоше Проески: „Никој не знаеше за нас, ова е вистината за нашиот однос!“

October 17, 2021 естрадаплус 0

Јелена Карлеуша со само една објава на Инстаграм успеа да расплаче илјадници луѓе, откривајќи детали кои јавноста не ги знаеше за нејзиниот однос со Тоше […]

Малкумина знаат за животот на Сузана Јовановиќ, пред Саша Поповиќ пејачката имала скромен живот

October 17, 2021 естрадаплус 0

Сопругата на најбогатиот пензионер на Балканот, Сузана Јовановиќ никогаш во животот не сакала да биде во ценатрот на вниманието поради богатството кое го имаат со […]

Српскиот пејач Дарко Лазиќ ја претепал девојка му, па ја однел во болница: Барбара лежи неподвижна во кревет!

October 16, 2021 естрадаплус 0

Српските медиуми дојдоа до фотографии по меѓусебната тепачка помеѓу познатиот пејач Дарко Лазиќ и неговата девојка, пејачката Барбара Бобак. Како што се гледа на фотографиите, […]

Ретко кој знае дека вистинското презиме на Тоше не му беше Проески- имал намера да си го врати старото презиме

October 16, 2021 естрадаплус 0

„Никогаш да не згасне“ ѕвезденото небо им рече Тоше на своите фанови кои со мобилните телефони светкаа во мракот на последниот концерт кој го одржа […]

Сузана Манчиќ патувала на турнеи со Тома Здравковиќ, но едно не знаела: Тоа го криеше достоинствено!

October 16, 2021 естрадаплус 0

Водителката Сузана Манчиќ одела често на турнеии со покојниот легендарен пејач Тома Здравковиќ. – Тома го познавав многу добро, бидејќи настапувавме заедно. Водев програми на […]

„ВН“ ОБЈАВИ ПОТРЕСНИ ФОТОГРАФИИ ОД ПОГРЕБОТ НА ТОШЕ: Ни после 14 години не е прежален 😢 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

October 16, 2021 естрадаплус 0

Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, […]