Зад себе има два брака, од кои едниот и траеше 55 часа: Славната пејачка запросена по трет пат од 12 години помладото момче

September 13, 2021 естрадаплус 0

Американската поп-пејачка Бритни Спирс се сврши со своето момче Сем Асгари (27) и објави видео на својот интернет-простор на коешто се пофали со дијамантскиот прстен. […]

На Никола му ставиле 600 евра во рака додека пеел во Загреб – откри каква убава работа му рекле да направи со парите

September 13, 2021 естрадаплус 0

Пејачот Никола Роквиќ настапи во Загреб, а во таа прилика му се случи необична работа што го воодушеви самиот пејач. Воодушевен од гестот на човекот […]

Рада Манојловиќ ограбена на настап: Арамии и ја виделе чантата полна со кеш и златен часовник, но обезбедувањето ги здогледало нив и… еве како се’ се завршило!

September 13, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Рада Манојловиќ викендов настапувала во еден клуб надвор од Белград, а додека пеела на сцената не била ни свесна дека крадци провалиле во бекстејџот […]