Има 60 години, потпретседател е на државата, ограбувал банки, татко е на 50 деца и фудбалер

September 23, 2021 естрадаплус 0

Потретседателот на Суринам Рони Брунсвијк е сопственик на фудбалскиот клуб Интер Моенготапое. Вчера не беше само сопственик, туку и играч кој го одигра целиот натпревар […]

Водителот и гостите занемеа, а публиката не изусти ниту глас во студиото: Маца Дискреција откри со кој пејач спиела, а јавноста не знае

September 23, 2021 естрадаплус 0

Во вчерашната емисија „Амиџи“ шоу гостуваше поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“ и пејачка Маца Дискреција, а таа во шоуто откри и детаљ кој ги […]

Тој го спаси својот соиграч Кристијан Ериксен, кој се онесвести на теренот, давајќи му прва помош во клучните први секунди.

September 23, 2021 естрадаплус 0

Овој фудбалер се вика Симон Кјаер. Игра за данската репрезентација и Милан. Не е ѕвезда, нема копач на злато, ниту е меѓу најскапо платените фудбалери. […]