„Во брак сме скоро две години, и двајцата работиме и добро заработуваме али….

Please follow and like us:
Pin Share
Речиси една година плаќаме еден сосед да ни готви.

На почетокот, тоа беше идеална комбинација. Livesивее горе над нас и јас ја сметав за евтин помошник, да не речам слугинка, но ... во последно време мојот сопруг зборува с and повеќе за неа, нејзината вкусна храна, како е способна и така натаму, а јас што правам од наутро до вечер и дека заработувам 100 пати повеќе од неа, дека таа никогаш не треба да фали.

Искрено, сето тоа почнува да ми ги нервира, и се плашам што ако се за inуби во неа поради проклетата храна, тоа е дека е 4 години постара од мене, но мажите се чудо. Причините за за fallубување се морбидни.

Затоа почнав да ги зачинувам неговите порции, понекогаш со, понекогаш со пиперка, лута пиперка, итн. Само да му покажам малку дека нашата слугинка не е баш совршена “.
БОНУС ИСПОВЕД:

Имам 19 години и сум во врска со оженет маж. Тој има 48 години и татко на три деца, неговата сопруга има само 37 години и таа е навистина прекрасна и не разбирам зошто ме започна, но не се жалам, добро сум со него. Иако бев исклучително лош студент, тој доби работа за која можев само да сонувам…

Јас не правам ништо, а платата ми оди ... Јас патував со него пола Европа во овие две години ... ми купува подароци, с is е супер, освен што сеуште не се развел, иако тоа го рече штом Јас наполнив 18 години, тој ќе ја напушти својата сопруга и ќе ме остави да се омажам.

Пред 2 месеци му реков дека сум бремена, а потоа ме фати за коса и со дрзок глас рече дека не се правам себеси и дека треба да се ослободам од „тоа“ што е можно поскоро ... јас беше навистина изненаден од неговиот став и агресивност ... за среќа не бев бремена, само го излажав, мислев дека тоа ќе го натера да се разведе што е можно поскоро и да се ожени со мене.

Не знам што да правам, како да го забрзам сето ова, едноставно не сакам повеќе да се разликувам ... Сакам да му бидам вистинска и единствена. Се надевам дека ќе биде наскоро. Тој рече дека за еден месец или два ќе се разведе ако нешто не се појави повторно.

Please follow and like us:
Pin Share