Пејачката Симона Попоска му прослави шест месеци од раѓањето на синчето, а имаше и торта!

October 28, 2021 естрадаплус 0

Поп-пејачката Симона Попоска пред некој ден на своето синче Никола му го прослави шестмесечниот роденден ако може така да се каже. По тој повод, Симона подготвила роденденска торта, а […]

Познат пејач опцу обожувателка, која сакала да го допре, па предизвика лавина реакции (ВИДЕО)

October 28, 2021 естрадаплус 0

Фронтменот на Maroon 5, Адам Левин, не бил импресиониран кога една обожувателка скокнал на сцената среде концерт и се обидела да го прегрне. 42-годишниот пејач […]

Вака изгледа демолираната „мечка“ на Ана Николиќ: Пејачката ќе направеше нова сообраќајна незгода! (ВИДЕО)

October 28, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Ана Николиќ неодамна имала сообраќајна несреќа, а сега повторно беше фатена на „граница“ да направи судар. Ана седнала во својата црна „мечка“ и се возела низ […]

Пиштолот со којшто Болдвин ја усмртил Халина, го користеле членови на екипата пред самата трагедија: Откриени се застрашувачки детали!

October 28, 2021 естрадаплус 0

Алек Болдвин случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот на снимањето на филмот Rust во Њу Мексико. Актерот, под сè уште неразјаснети околности, ја усмртил колешката, […]

Златко Миладиновски за првпат во “Имат немаТ” сo неговиот студиски оркестар

October 28, 2021 естрадаплус 0

Еден од најдобрите Македонски армоникаши но и композитори Златко Миладиновски со неговиот студиски оркестар важат за најдобар студиски оркестар во Македонија .Последните две емисии од […]

Старлетата Ана Корач сакаше да ја покаже новата фризура, но сите гледаа малку подолу! (ФОТО)

October 28, 2021 естрадаплус 0

Ријалити учесничката Ана Корач покажа нов стајлинг, како и фризура, меѓутоа погледот на сите се задржа кај нејзините гради. Имено, таа облекла прекраток бел џемпер од кој […]

Исповед на Милан Поповиќ: На Северина и бев само финансиски проект!

October 27, 2021 естрадаплус 0

Милан Поповиќ и популарната хрватска пејачка Северина се чини никогаш не биле во полоши односи, тие двајца во моментов сеуште водат правна битка околу старателството над синот Александар. На Северина неодамна […]

Отиде во смрт лут на неа: Шабан Шаулиќ пред да замине, бил бесен на Александра Пријовиќ!

October 27, 2021 естрадаплус 0

Шабан Шаулиќ ја поддржувал Александра Пријовиќ за се, од самиот почеток на нејзината кариера. Имено според она што го објавија медиумите, Александра Пријовиќ одбила песна од кралот […]

На Цеца и дадов 600.000 евра за концертот на Ушче, утредента ме шутна – Мили искрено за односот со Цеца

October 27, 2021 естрадаплус 0

Александар Милиќ Мили до сега никогаш јавно не проговорил за причините за раскинувањето на долгогодишната соработка со Цеца Ражнатовиќ, на која заедно со покојната Марина […]