ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Пејачката завиена во црно едвај проговори, зошто мораше да не напуштиш – сега немам никој!

October 1, 2021 естрадаплус 0

Таткото на пејачката Дара Бубамара, Петар Перо Аџиќ почина, а трагичната вест со јавноста ја сподели токму самата пејачка. -Татичко, што не напушти… те сакам, […]

Весна Дедиќ со солзи во очите се прости од Сергеј Четковиќ кој ја изгуби битката со короната

October 1, 2021 естрадаплус 0

  Болката на Весна Дедиќ предизвикана од прераното губење на нејзиниот драг пријател, ја скрши авторката на емисијата „Балканската улица“ која од починатиот Сергеј Четковиќ […]

Александар „Велики“ Волкановски ги покажува своите Mакедонски вештини за готвење

October 1, 2021 естрадаплус 0

Актуелниот светски шампион во УФЦ во тешка категорија Александар Волкановски е познат по победата на најдобрите борци на сите времиња на дивизијата и ставање себеси […]