No Image

„Таа е гуска и денес ми должи 50.000 марки“ – Композитор откри како го измамила Весна Змијанац

October 19, 2021 естрадаплус 0

Композиторот, аранжер и хармоникаш Драган Александриќ соработувал со бројни ѕвезди на српската естрада, но на Весна Змијанац никогаш не и’ простил една работа. Двајцата соработуваа […]

Нека ме уапсат слободно: Ана Бекута проговори за своето кривично дело!

October 19, 2021 естрадаплус 0

Филмот „Тома“ предизвикал многу интерес, особено помеѓу пејачите. Бекута изјавила дека се уште го нема погледано. Познатата српска пејачка Ана Бекута настапувала во Белград, а со своите […]

Ова е вистината за најпотресната сцена од филмот „Тома“: Песната „За Лјилјана“ ѝ е посветена на НЕА!

October 19, 2021 естрадаплус 0

о биографијата на Тома Здравковиќ, Лилјана е претставена како сопруга на докторот Хаџи Поповиќ кој го лечеше познатот пејач, и со кој со текот на […]

Пејачката Мира Шкориќ си ја отвори душата: Борбата со карциномот не престанува!

October 19, 2021 естрадаплус 0

Болеста на Мира Шкориќ, во целост и го промени животот Пејачката Мира Шкориќ, години наназад отворено зборува за нејзината борба со карциномот. Нејзиниот живот откако ја добила […]

Пола гради надвор: Актерката Лидија Вукичевиќ позира на плажа во Занзибар! (ФОТО)

October 19, 2021 естрадаплус 0

Познатата српска актерка Лидија Вукичевиќ моментално летува на Занзибар, од каде објавува фотографии на кои може да се види нејзиното витко тело во бикини додека позира на […]