Вака изгледаше Селма Бајрами кога за прв пат се појави на телевизија: Саша Поповиќ не можеше да и одолее, беше „жив оган“ (ВИДЕО)

October 20, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Селма Бајрами и покрај тоа што не е меѓу помладите фолк ѕвезди и денес важи за една од најзодните, најатрактивните и најсексапилните фолкерки на […]

Пред бракот со Роналдо живеела во тешка сиромаштија: Татко и бил во затвор, а мајка и загинала – еве што работела Георгина за да „преживее“

October 20, 2021 естрадаплус 0

Иако има шпанско државјанство, Георгина Родригез (27) е родена во Буенос Аирес во Аргентина, но најголем дел од животот го поминала во Шпанија. Нејзиниот татко […]

Откриена е големата тајна на Тома Здравковиќ и српската актерка: Со години се обидуваа да ја сокријат, но оваа е правата вистина

October 20, 2021 естрадаплус 0

Лилјана Благојевиќ е позната актерка зад која стои долга, беспрекорна кариера полна со признанија и одлични улоги како во театарот така и во филмовите. Сепак, […]