Ги загуби сопругот и помалата ќерката, најде утеха во постарата ќерка, сега стана баба и има причина пак да се смее: Животната приказна на нашата позната пејачка

October 6, 2021 естрадаплус 0

Една од нашите најдобри фолк-пејачки е Благица Калева родена Крстева, која долги години е на нашата естрада. Таа сега живее во Струмица, а инаку е […]

Цетински не може да го прежали нашиот Тоше: „По неговата смрт целосно се изгубив и си дозволив пороци“

October 6, 2021 естрадаплус 0

Хрватскиот пејач Тони Цетински гостувал на телевизијата „Лаудато“ каде што зборувал за неговото практикување на верата, а важен дел од интервјуто посвети за нашиот непрежален […]

Се разведов од сопругот и ја oставив ќерка ми во дом, за да започнам нов живот со мојот qубовник, но не можев да надминам една работа.

October 6, 2021 естрадаплус 0

Се разведов од сопругот затоа што запознав помлад дечко кој е 100 пати подобар од него. Ми вети што сакам, далеку подобар живот од оној […]

Таа не знае за трагедијата: Татко на учесничка во реално шоу утринава пронајден мртов

October 6, 2021 естрадаплус 0

Таткото на актуелната учесничка на реалното шоу „Задруга“ Олга Маргитиќ утринава е пронајден починат во Белград. Српските медиуми јавуваат дека денеска П.М. бил пронајден починат […]