Легна врз неговиот гроб, па започна да го гушка и гали – за оваа фотографија на српскиот пејач зборуваат сите (ФОТО)

October 4, 2021 естрадаплус 0

Пејачот Марко Булат е еден од пејачите кои во минатото беше често во центарот на вниманието поради менувањето на верата и влегувањето во православието, а […]

Петар Грашо во љубов со 15 години помладата Хана, ќерка на Тончи Хуљиќ – Им беше семеен пријател сега ќе им стане зет

October 4, 2021 естрадаплус 0

Пo раскинувањето на врската со пејачката Даниела Мартиновиќ, 45-годишниот Петар Грашо ја засака ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана, која е 14 години помлада од него. […]

Нејзиното Ауди буквално смачкано од товарниот камион – фановите на Наташа Беквалац потресени по несреќата

October 4, 2021 естрадаплус 0

Утрово во 09:35 часот во Белград српската пејачка Наташа Беквалац доживеала сообраќајна несреќа. Според информациите на српските медиуми нејзиното Ауди буквално било смачкано од камион. […]

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ синоќа го прослави својот 40. роденден, во еден хотел во Милано, а специјалното изненадување беше една од најпопуларните фолк-пејачки на Балканот – Нада Топчагиќ.

October 4, 2021 естрадаплус 0

Пејачката беше задолжена да ги забавува гостите, а меѓу другите ја изведе и нејзината песна „Јутро је”, која го придружува Ибрахимовиќ во неговата кариера. Златан […]