Се трудам да бидам силна, тој е дете на разведени родители“: Емина Јаховиќ првпат искрено за разводот и за својот син

October 25, 2021 естрадаплус 0

Синот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал поминува во фаза на пубертет, пејачката открива дека нејзиниот развод и тоа што и се нарушени односите со […]

На свадба иста песна пеела дури 47 пати! Теа Таировиќ добила бакшиш од 14.000 евра – рацете и биле полни со пари

October 25, 2021 естрадаплус 0

Благодарение на само еден нејзин хит на ромска свадба во Германија, Теа Таировиќ заработила 14.000 евра во една вечер! Гостите ја замолија пејачката да ја […]

Најдов паричник, а во него 150 денари и ПИСМО со адреса: Кога отидов на адресата останав без зборови…

October 25, 2021 естрадаплус 0

Невообичаени приказни за обични, „мали“ луѓе честопати можат да предизвикаат различни емоции, а оваа несомнено нема да остави никого рамнодушен. Имено, еден млад човек од […]

„Ме нарекуваа најголемата овца, родена за коцкање“ – интересни факти од животот на легендарниот Тома Здравковиќ

October 25, 2021 естрадаплус 0

По премиерата на филмот „Тома“ – кој зборува за животот на легендарниот пејач Тома Здравковиќ (1938 – 1991), публиката не престанува да се интересира за деталите од […]