Последната песна која ја напиша Туцаковиќ ќе ја отпее Беквалац

October 9, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Наташа Беквалац ќе ја отпее последната песна која ја напиша една од најпознатите југословенски текстописци, Марина Туцаковиќ. За потсетување, Туцаковиќ почина на 19 септември, […]

Вељко и забрани на Анастасија да го објави ова видео: Еве како реагира кога братот ќе се изнервира од својата сестра (ВИДЕО)

October 9, 2021 естрадаплус 0

Децата на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ од секогаш биле под лупата на јавноста како поради популарноста на нивната мајка, така и поради нивниот покоен татко […]

Ќе се чудите кога ќе прочитате каков подарок за годишница од брак добила Сека од сопругот!

October 9, 2021 естрадаплус 0

Фолк-пејачката Сека Алексиќ открила дека од сопругот Вељко по повод годишница од бракот за подарок добила огнено оружје. Пејачката сите ги изненадила со признанието, а […]

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството

October 9, 2021 естрадаплус 0

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Претходната година во март, Филип и […]

Имав 16 години кога морав на мајка ми да кажам дека тато е убиен, се присети водителот Огњан Амиџиќ

October 9, 2021 естрадаплус 0

Таткото на водителот Огњен Амиџиќ, Зоран, беше убиен во 1991 година во Банија, Хрватска, додека вршеше новинарска задача со колегите. Известувањето од бојното поле во Банија […]