Нереална статистика: 13-годишен талент на Милан постигнал 483 гола на 87 меча!

October 9, 2021 естрадаплус 0

Неверојатна голгетерска статистика доаѓа од младинските категории на Милан. 13-годишниот Франческо Камарда е гол-машина, а доказ за тоа се неговите нереални бројки. Во изминатите 87 […]

Њукасл нема конкуренција, премиерлигашот има 14 пати побогат газда од Сити

October 9, 2021 естрадаплус 0

Инвестицински фонд во сопственост на Саудиска Арабија плати 300 милиони евра и го купи Њукасл Јунајтед. Тоа го прави тимот од „Сент Џејмс Парк“ најскап клуб на денешницата. Зад […]