Еве зошто се скарани Цеца и Мира Шкориќ, конечно е откриено дека Ражњатовиќ е „кабает“

Please follow and like us:
Pin Share

Поранешните најдобри пријатели, Мира Шкориќ и Светлана Ражнатовиќ, немаат никаков контакт многу години, но ниту една од нив не сака да зборува за тоа со претставниците на седмата сила.

На новото снимање на новата епизода на „Звезда Гранда“, Цеца збесна кога ја прашаа за поранешната другарка.

Откако се појави информацијата дека Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе ја замени Јелена Карлеуша во жирито на „Звезде Гранда“, јавноста не се смири, а информацијата дека популарната пејачка ја покани Ивана Петерс, која беше дел од тимот на Карлеуша, во својот тим, изненади многумина.

Со тоа прашање, новинарите вчера ја поздравија Цеца пред да влезат во студиото, а таа љубезно им објасни зошто одлучила да го стори тоа.

– Се одлучив за Ивана бидејќи таа е нашата врвна пејачка, што го докажа со враќањето години наназад. Сите знаат каков вокал е и не морам ништо да кажувам за тоа. Ја обожавам приватно и поради сето тоа ја барав во мојот тим – рекла Цеца.

Таа додаде дека во нејзиниот тим ќе бидат Дамир Хандановиќ, како и психологот Александра Јанковиќ, која е добра пријателка на Цеца.

Популарната пејачка објасни и дека нејзиниот тим ќе работи со кандидати на високо професионално ниво, а потоа еден од новинарите праша зошто во тимот не беше Мира Шкориќ, која работеше заедно со Ивана Петерс во тимот на Карлеуша сите овие години.

Цеца бурно реагираше , имајќи предвид дека со години не е во добри односи со Шкориќ, иако порано биле неразделни.

– Дозволете ми да ве прашам нешто, дали некогаш сум ја спомнала, за да имате причина за ова прашање? Реков Хандановиќ, Ивана и Александра – лу то рече Цеца.

Пејачките никогаш не ја открија вистинската причина за прекин на пријателството, но во неколку наврати се коментираа.

Едно време, Шкориќ истакна дека била многу разочарана што Ражнатовиќ не и се јавила кога доживеала семејна тра гедија. Вистина е дека Цеца не ми изрази сочувство. Таа не ми се јави ниту ми испрати порака.

Покрај кралицата на сите времиња, Зорица Брунцлик, за првпат ќе откријам дека Јелена Карлеуша беше со мене во тие тешки моменти и можеби таа пред се ми изрази сочувство.

Па, Цеца не го направи тоа. Се разбира, јас не обвинувам никого. Секој има свои причини, но вистина е дека таа не ми се јави – изјавила Мира за медиумите.

Please follow and like us:
Pin Share