Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството

Please follow and like us:
Pin Share

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ.

Претходната година во март, Филип и Алесандра го добија синот Александар. По породувањето Александра и Филип со синот се преселија во нова куќа на Бежаниска коса, а како што пишуваа медиумите таа вреди околу пола милион евра.

Александра во една прилика во емисијата „Премиера – викенд специјал“ зборуваше за своето детство, за своето потекло, за улогата на мaјка…

Екипата го посетила домот на Пријовиќ во Бели Манстир каде пораснала како дете.

Нејзината мајка откри дека прв збор кој го проговорила Александра е „не сакам“ и дека како мала држела концерти.

Таа исто така откри дека како дете Пријовиќ била многу културна и дека никогаш не ја посрамотила

Исто така таа ја покажа детската соба на Александра во која го поминала детството.

Please follow and like us:
Pin Share