(ВИДЕО) Конор Мекгрегор се судри со светски познатиот рапер на церемонијата на МТВ

Please follow and like us:
Pin Share
звездата на УФЦ, Ирецот Конор Мекгрегор во моментов се опоравува од тешката повреда на ногата.
Синоќа се одржа церемонија на доделување музички награди, во режија на МТВ. Настанот се одржа во Newујорк, а присуствуваа многу познати личности од различни области на активност. Така, меѓу гостите беше една од најголемите starsвезди на УФЦ, Конор Мекгрегор. Ирецот е познат по бројните ексцеси во текот на кариерата, а и овој пат не беше многу поразлично.

Имено, се појавија бројни снимки и фотографии кои го покажуваат конфликтот помеѓу Конор Мекгрегор и глобално познатиот рапер Машин Ган Кели (вистинско име: Колсон Бејкер). Осигурувањето мораше да ги раздели двајцата актери, а тие се и најзаслужни што целата ситуација не ескалираше уште повеќе.
https://twitter.com/i/status/1437213106631966722
Според извештајот на TMZ, конфликтот наводно настанал откако Мекгрегор побарал од Кели да се фотографираат заедно. Раперот го одби неговото барање и дојде до ескалација. Наводно, Кели го оттурнала Конор од опоравување од тешката фрактура на ногата што ја претрпе во јули против Дастин Поарие. Мекгрегор се сопна откако беше оттурнат и го истури пијалокот целиот себе. Кратко потоа, Озлогласениот го фрли пијалокот кон Кели, каде што обезбедувањето мораше да ја засили својата интервенција и дополнително да ги оддалечи Кели и Мекгрегор.
https://twitter.com/i/status/1437246544588288011
Патем, повредениот Мекгрегор на церемонијата се појави со патерица што му олеснува да се движи за време на закрепнувањето од повредата. Дефинитивно не му треба физички конфликт во оваа фаза на опоравување, а Конор би ризикувал да ја влоши повредата и дополнително да го продолжи неговото опоравување. Мекгрегор беше во друштво со својата долгогодишна девојка Ди Девлин, додека МГК дојде на церемонијата во придружба на Меган Фокс. Двајцата актери на овој конфликт беа видени во публиката по започнувањето на шоуто.

Еден од портпаролите на Конор зборуваше за порталот MMA Fighting, велејќи:

Конор Мекгрегор не побара од никого да се слика и овој инцидент не започна. Тој не го познава митралезот Кели, освен фактот дека гостуваше во неговата борба во јули “.

Ирскиот ММА борец подоцна, исто така, се осврна на инцидентот во интервју за Entertainment Tonight. Конор ги смири тензиите, поточно не сакаше да навлегува во многу детали за тоа што се случило.

Ништо не ми се случи, само се борам против вистински борци, против луѓе кои навистина се борат. Сигурно нема да се борам со малите рапери од ванила Ice Ice. Јас дури и не го познавам тој човек. Не знам ништо за него, освен дека е со Меган Фокс '', додаде Ирецот.
https://twitter.com/i/status/1437240241169911810
Please follow and like us:
Pin Share