Некаде во осумдесеттите свирев со свадбата на мојот оркестар ′′ другарите на Злаја ′′ на еден Дор ćолац во ′′ Голема Скадарлија ′′ кај Србите

October 6, 2021 естрадаплус 0

Желбата на младоженецот беше да му пее Тома Здравковиќ. Како и обично, ′′ кралот ′′ беше на врвот на очекувањата. Сè фасцинираше со својот глас […]

Александра Пријовиќ: „Додека не се омажив, мислев дека животот на Лепа Брена изгледа многу поинаку“

October 6, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Александра Пријовиќ изјави деа кога била мала животот на нејзината свекрва Лепа Брена го замислувала многу поинаку, мислела дека русокосата балканска мегаѕвезда живее живот […]

Ја претепала,па и скршила два вратни пршлени на љубовницата на сопругот – Како пејачката Силвана Арменулиќ ги решавала проблемите во бракот со Радмило

October 6, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Силвана Арменулиќ е една од најубавите дами во поранешна Југославија, а нејзиниот приватен живот со сопругот Радмило, славен тренер за тенис, со години ги […]

„Стара, грда бабо, би те задавила со двете раце“, се заканувала Северина, па се правда: „Реагирав како мама, а не како дама“

October 6, 2021 естрадаплус 0

„… Сериозно се плашам за мојата безбедност, ве молам помогнете ми, за да не мораме,  место да испраќаме предупредување на госпоѓата, да испраќаме телеграми со […]