Брена со солзи во очите зборуваше за својата сестра која по цели 28 години си дошла дома од Канада

Please follow and like us:
Pin Share

Лепа Брена пееше синоќа во Белград по три години и така ја заврши својата летна турнеја. Иако сме навикнати на големи спектакли кога станува збор за нејзините концерти, Брена овој пат имаше поинтимен настап.

Скоцкана од глава до пети, пејачката имаше посебен настап во клубот, во кабаре стил. Пред настапот, Брена зборуваше за многу теми, а додека зборуваше за семејството, очите и беа полни со солзи.

„Уживавме многу ова лето, бевме под напнатост поради пандемијата што владее низ целиот свет. Знаете колку сме оштетени, јас зборувам и во име на музичката индустрија.

Имам толку многу семејства кои работат со мене и кои се директно условени од мојата работа. Пеењето е работа што ме прави витална, се чувствувам добро додека работам.

Се надевам на подобри услови за нашата музичка индустрија “, рече Брена за присутните медиуми и посочи дека ја поддржува имунизацијата.

Се имунизирав, но не правам пропаганда. Живееме во демократско општество каде што можете да одлучите што ќе правите со својот живот, но јас не можев толку долго да живеам изолирано за да не ги гушнам моите деца и да не се дружам со моите пријатели и публиката.

„Сакав да пеам во Белград на крајот од турнејата“, рече Брена. Таа посочува дека големите концерти бараат неколкумесечна организација и работа, а сега претпочита помали настапи.

„Потребни ви се шест месеци за да подготвите еден концерт за Арената, а денес не е познато што ќе се случи за шест месеци. Сакав да пеам и да бидам близу до мојата публика.

Клубовите се места каде сте блиски со луѓе што ве сакаат. Таа интимност и интимност е нешто што го пропуштив минатата година. Имав други планови, не знаев дека вирусот ќе не оттргне толку многу.

Сакав да одржувам интимни концерти каде што ќе бидам близу до мојата публика “, објаснила пејачката, која потоа се пошегувала на своја сметка себе.

Важно е да не си се удрам во глава, бидејќи кога сум занесена од емоции, воопшто не размислувам за тоа.

Суштината на моето дружење со публиката и моите концерти е дека сме среќни тие два часа, расположени, опуштени …

Не е важно дали паднавме, бидејќи имав катастрофални падови, не само на сцената, туку и приватно каде што ги скршив двете раце и левата нога “.

Иако беше одлично расположена, Брена се натажи пред камерата кога зборуваше за својот брат и сестра. Имено, нејзината сестра дојде од Канада, па тие поминаа краток семеен престој во родното Брчко.

По 28 години, сестра ми Факета пристигна со сопругот Зоран, и секако дека ми недостигаше сите овие години. Сакав да предизвикам некои од нашите спомени со неа.

И дојде брат ми Фарук, она што не го ставив на Инстаграм, а тоа е дека ние прво бевме на вечниот дом на нашите родители, и родителите на сопругот на сестра ми, а потоа отидовме на некои од нашите омилени места.

Сега се на пат, низ Босна, Мостар, Сараево, Тузла, Требиње, каде што е роден мојот зет, а кога ќе се вратат, ќе одиме малку подалеку “, рече Брена со очи полни со солзи.

Брена додаде дека секогаш ќе соработува со Гранд продукција, иако веќе не е сопственик.

„Не сум повеќе во Гранд, но Гранд остана во моето срце и ќе остане компанија со која ќе соработувам.

Благодарение на сите овие години, го отворивме Гранд во ’98 година. години, а тимот живееше и дишеше за таа компанија.

„Ако се случат некои промени, промените генерално ќе бидат подобри“, завршува Брена.

Инаку доцна синоќа, Лепа Брена објави статус и обелодени што и прават:

„ИЗВЕСТУВАЕ! Се појави страница каде што рек лам ирам лек против паразити! Тие ла жно го користат мојот лик за таа реклама! Никогаш не сум им дала интервју на тој портал.

Според тоа, никогаш не сум била третирана со тој препарат! Затоа, ќе ги иницирам сите можни санкции против нив, бидејќи тие ги залажуваат луѓето со ла жни лекови и невистини!“

 

Please follow and like us:
Pin Share