Музичката легенда се жали на здравствени проблеми: „ГОТОВО Е, НЕ МОЖАМ ВЕЌЕ ДА ГИ ДРЖАМ УДИРАЛКИТЕ ЗА ТАПАН“

Please follow and like us:
Pin Share

Британскиот музичар Фил Колинс изјави дека поради лошата здравствена состојба едвај ги држи удиралките за тапан во рака и отсега само ќе седи на сцената. 70-годишниот тапанар и пејач рече дека е фрустриран од неговата беспомошност по операцијата на грбот во 2009 и 2015 година, а има и дијабетес.

„Тешко ми е, многу е фрустрирачки затоа што посакувам да можам да стојам додека настапувам“, рече Колинс во интервју најавувајќи ја повратничката турнеја на неговиот рок бенд Genesis, основан во 1970 -тите.

Осумкратниот добитник на Греми рече дека неговиот син Ник ќе свири тапани на турнејата, прва во Северна Америка по 14 години. Колинс, кој имаше успешна соло кариера со хитови како „In the Air Tonight“ и „One More Night“ во 1980 -тите и 90 -тите години, во 2011 година објави дека престанува да се занимава со музика, но се врати во сцената во 2017 година со серија на концерти. “Not Yet Dead: Live“.

Please follow and like us:
Pin Share