ОДТИШОЛ НА ПАТ СО Свршеницата, И СЕ ВРАТИ САМ: Нема ни трага ни глас од девојчето, полицијата смета дека околностите за исчезнувањето се ЧУДНИ…

Please follow and like us:
Pin Share
Мајката на девојка од Newујорк, која исчезна додека патуваше низ земјата со своето момче со комбе, испрати емоционален апел за нејзино безбедно враќање.
- Ние само сакаме да се вратите дома - рече мајката Габи Петито (22), која последен пат беше видена на 24 август кога се пријавила со својот вереник Брајан Лондон и се одјавила од хотел во Солт Лејк Сити, Јута.

На почетокот на јули, тие се упатија на запад за да посетат некои национални паркови, и објавија како изгледа патувањето со комбе на каналот на Јутуб „Номадик Статик“.

За време на викендот, семејството на младата девојка го објави нејзиното исчезнување во полиција, велејќи дека веќе неколку недели не се слушнале со неа и дека се загрижени. Исчезнувањето е пријавено на 11 септември, потврди полицијата.

- Според семејството, последен пат кога биле во контакт со неа била последната недела од август. Пред таа комуникација, се верува дека Петито бил во националниот парк Гранд Титон во Вајоминг - објави полицијата, пренесува Индепендент.

Во меѓувреме, полицијата во Флорида, каде што живееше парот, изјави дека околностите за нејзиното исчезнување се „чудни“ и дека нејзиниот вереник Брајан се вратил дома.

Медиумите пренесуваат дека полицијата го запленила комбето со кое патувала парот и дека семејството на нејзиниот свршеник не им дозволило на инспекторите да го испрашаат без присуство на адвокат.

Брајан наводно не сакал да каже каде е неговата свршеница и што и се случило, а ангажирал и адвокат, пренесува Daily Mail.

Мајката на исчезнатата девојка рече дека последен пат се слушнале на 30 август, кога добила порака од неа.

- Првите неколку дена мислев дека нема опсег и затоа не може да се контактира. Мислам дека осмиот или деветтиот ден станав многу загрижен - рекла мајката на девојчето.

Полицијата соопшти дека продолжува со истрагата и се обидува да го пронајде девојчето.

Please follow and like us:
Pin Share