„Мојот сопруг ме изневери пред 10 години, со келнерка“

Please follow and like us:
Pin Share
„Пред 10 години мојот сопруг ме изневеруваше, со келнерка, тогаш имав 21 година, бремена, 2-годишно дете и таа девојка ми се јави, ми испрати слики од тоа каде е со мојот сопруг и јас навистина направив хаос, но јас им простувам на децата, и затоа што го сакав мојот сопруг.

Денес, после 10 години, се одмаздив, го изневерив сопругот со сопругот на таа девојка.

Се јави, sent испрати слики, told кажа дека сe во животот се враќа. Јас не и се заканував како што ми се закануваше тогаш, дека ќе ги воспитува моите деца ... и мирно му ги предадов документите за развод на мојот сопруг ... тој с still уште не знае зошто… “.

БОНУС ИСПОВЕД:

По 3 години врска и 5 години брак пред неколку дена ја изневерив сопругата, за прв пат и во најлош можен момент. Никогаш не мислев дека ќе се случи, но ... се случи.

Нејзиниот пријател отворено ме напаѓаше со години. Инаку, тој пријател и јас патуваме да работиме заедно секој ден затоа што работиме во ист град. Мојата сопруга имаше операција на циста на јајниците пред еден месец и докторот строго и забрани да има интимни односи.

Имам 29 години и секој ден бев се повеќе и повеќе жешко во лето, таа пријателка која е навистина фина и убава жена и пред 4 дена само се откажав и имав врска со пријателката на мојата сопруга во шумичка покрај патот На Штом го направив тоа, штом ги „подигнав панталоните“ совеста почна да ми гори. Верувај ми, не ги затворив очите две ноќи. Бев толку болна што го направив тоа, на крајот на вчерашниот ден admitted признав с everything на жена ми и и кажав детално.

I реков дека тоа се случило за прв пат во мојот живот и дека сигурно нема да се повтори, а таа тогаш само ми рече: ЗНАЕШ ШТО СУМ ВО ЗДРАВСТВЕН СОСТОЈБА ... тоа беше реченица од повеќе сомнителен карактер. Го спакува куферот и отиде кај својот.

Постојано се обидувам да ја добијам, но блокирана сум од сите страни, таа едноставно не сака воопшто да ме слуша. Сега ми е многу тешко, не разбирам зошто се разлути, и признав с everything, бев искрен, ИСКРЕНО се покајав и реков дека никогаш повеќе нема да го направам тоа…

Ми се чини дека таа едвај чекаше да се случи нешто слично и да ме остави, многу работи ми минуваат низ глава, што ако и таа има некого на страна? Можеби јас сум на крајот само нејзина жртва?
Please follow and like us:
Pin Share