Вака изгледаше Селма Бајрами кога за прв пат се појави на телевизија: Саша Поповиќ не можеше да и одолее, беше „жив оган“ (ВИДЕО)

Please follow and like us:
Pin Share

Пејачката Селма Бајрами и покрај тоа што не е меѓу помладите фолк ѕвезди и денес важи за една од најзодните, најатрактивните и најсексапилните фолкерки на естрадата. Таа на својот Инстаграм профил сподели видео кое е снимено пред 20 години.

На него се Селма и Саша Поповиќ при нејзиното прво појавување во „Гранд парада“ која тогаш одеше на „ТВ Пинк“.

Сите отсекогаш зборувале за тоа какво тело Селма има, а тоа и самата го опиша во стиховите на една своја песна.

Но, овде можеме да видиме дека Селма беше „жив оган“ на сцена уште на самиот почеток на нејзината кариера.

А, на нејзината појава Саша Поповиќ не можеше да и се изнагледа. Едноставно не можеше да и одолее на нејзината убавина, па откако онака прописно ја измерка „од штикли до деколте“, со поглед ја соблекуваше додека таа зборуваше, пред да ја остави да запее.

Погледнете за што станува збор:

Please follow and like us:
Pin Share