Не му пречи што е постара од него – еве како ја нарекуваат поради разликата во годините!

Please follow and like us:
Pin Share

Тие двајца се во брак 13 години, функционираат совршено, а истакна и дека не и пречи фактот што фудбалерот е 7 години помлад…

Јелена Карлеуша проговори за разликата во годините помеѓу неа и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Тие двајца се во брак 13 години, функционираат совршено, а истакна и дека не и пречи фактот што фудбалерот е 7 години помлад.

Иако се вели дека жените кои се заљубени во помлади мажи се „пуми“, на Јелена тоа не и пречи.

“Не ме викаа така, но веројатно мислат така за мене. Зошто да не? Пума е еден вид мачка, благодарам”, рече Карлеуша во емисијата “Ексклузивна ТВ Прва”.

За Душко рече дека е прекрасен татко и сопруг.

“Има само позитивни страни. Тој е млад, брз, способен, здрав. Кога го запознав сопругот, гледав некој што е фантастичен избор за да биде татко на моите деца”, рекла Јелена.

За потсетување, оваа година Јелена и Душко одбележаа 15 години врска, од кои 13 години брак.

– Душко и јас сме заедно 15 години. Ние веќе престанавме да го славиме тој ден затоа што, по 15 години, некако станува нешто што не се слави. Како роденден, кога имате над 40 години. Мислам дека кога станува збор за Душко, дека тој најмногу ме сака без шминка, без никакви додатоци што ја валкаат маицата, кошулата, лицето, навлаката за перници … туку , кога сум јас, и тоа е најважно за една жена, дека мажот кој те сака, те сака таква каква што си навистина. Затоа што ова, ова не сум јас, ова е мојата работа. Во приватни и деловни активности, јас воопшто не сум иста личност – истакна Карлеуша за денот на годишнината.

-Никој не е совршен, нема совршен. Не сум совршена. Сите имаме недостатоци, а јас имам најмногу. Поентата е да прифатиш некого и да сакаш некого со сите тие маани. Ако го барате идеалот, тешко е да се најде. Ако премногу филозофирате, ќе останете сами. Треба само да пронајдете рамнотежа, така што добрите работи ќе бидат поизразени од лошите, и поработете на тоа со комуникација. Понекогаш недостатоците можат да бидат многу интересни. Моите се многу за*бани … – рече таа.

Please follow and like us:
Pin Share