Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

September 30, 2021 естрадаплус 0

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски ја одбрани титулата за викендот победувајќи го Брајант Ортега од САД. На победата на Волкановски реагираше поранешниот шампион, контроверзниот Ирец Конор Мекгрегор. […]

Му беше последна од четирите жени на Тома Здравковиќ: Пристигна на неговиот гроб, па се сруши на земјата кога го виде овој човек

September 30, 2021 естрадаплус 0

Денеска се навршуваат 30 години од смртта на големиот српски пејач Тома Здравковиќ. Неговата четврта сопруга Гордана со која легендарниот пејач беше во брак до […]

Ребека по короната: Со две дози „Синофарм“ поминав пет тешки дена, ме спасија медот на Атиџе, молитвите…

September 30, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Ребека  вакцинирана со две дози „Синофарм“ го прележа Ковид-19. Таа во подолга објава на социјалните мрежи објасни се до детал за маката низ која […]

Го направи славен, а не дојде да и запали свеќа – Зошто Аца Лукас го немаше на погреб на Марина?

September 29, 2021 естрадаплус 0

Отсуството на Аце Лукас на денешниот погреб на Марина Туцаковиќ предизвика бројни коментари. Милан Радуловиќ Лаќа ги остави сите без текст кога на својот Твитер […]

Милан Калиниќ: Цеца не беше избркана од испраќањето на Туцаковиќ – еве што се случи

September 29, 2021 естрадаплус 0

Денес, пред погpебот на Марина Туцаковиќ официјално да биде завршен, Цеца и Матиќ го напуштија местото на настанот. Pink.rs ја истражуваше позадината на конфликтот на […]

Дипломирав како адвокат, отидов на училиште, се борев на крајот да станам обична домаќинка. Седам дома, го хранам мојот тригодишен син, готвам, перам и пеглам…

September 29, 2021 естрадаплус 0

Мојот живот почна да ми се гади, не дека не го сакам мојот син, туку … секој ден во wallид со него, премногу… Мојот сопруг […]