Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

Please follow and like us:
Pin Share

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски ја одбрани титулата за викендот победувајќи го Брајант Ортега од САД.

На победата на Волкановски реагираше поранешниот шампион, контроверзниот Ирец Конор Мекгрегор.

„Ќе му ја шутнам главата како да е рагби топка“, гласи дел од пораката на Конор. По објавата на Мекгрегор и Волкановски имаше свој одговор.

„Добредојден ако е сака да се врати и да се бори. Јас сум тежок и поразличен противник од ривалите во кои се навикнал да се бори во оваа дивизија“, е одговорот на Волкановски.

Please follow and like us:
Pin Share