ЗАГИНА познат грчки рапер! Враќајќи се од свадба излетал од патот и удрил во дрво

September 2, 2021 естрадаплус 0

Неколку часа по полноќ, во населба во јужниот дел на Атина, во сообраќајна несреќа загина популарниот, особено меѓу младите, 34-годишен грчки рапер Питер Анастасопулос, познат […]

Лепа Брена никогаш не успеа да се соочи со тагата: Татко ѝ почина на нејзиниот роденден, мајка и’ на денот на семејната прослава

September 2, 2021 естрадаплус 0

Лепа Брена потекнува од големо и хармонично семејство и тешко ја поднесе загубата на родителите, за кои беше многу приврзана. Таткото на пејачката, Абид, имаше […]

ВИДЕО: „Златниот“ Роналдо до светски рекорд и голема радост на Португалија

September 2, 2021 естрадаплус 0

Продолжија европските квалификации за пласман на следното Светско првенство, Португалија многу потешко од очекувањата ја оправда фаворитската улога, на домашен терен против Ирска славеше со […]

Се откажа од спортската кариера и го промени личниот опис со операција – Вака изгледаше Богдана Ражнатовиќ пред да и стане снаа на Цеца

September 2, 2021 естрадаплус 0

Богдана Родиќ во центарот на вниманието на јавноста дојде во 2018 година кога медиумите пренесоа дека се забавува со Вељко Ражнатовиќ. Изгледот на Богдана се […]