Барала од ЛГБТ заедницата нешто недозволиво – Откриена причината поради која Карлеуша е исфрлена од Парадата на гордоста

Please follow and like us:
Pin Share

Карлеуша порано беше кума на гордоста, оваа година беше избрана Наташа Беквалац, а сега е откриено што се случувало зад сцената!

Традиционалниот марш на гордоста е закажан за сабота, 18 септември, со почеток во 16:30 часот. Прошетката започнува од паркот Манеж, а ќе има и концерти на познати личности.

Главна ѕвезда, како што ја нарекуваат – кума на гордоста, е Наташа Беквалац, а покрај неа ќе настапат и Сара Jo, Сајси МЦ, Бојана Вунтуришевиќ и други.

Сето тоа беше изненадувачки што геј иконата Јелена Карлеуша не беше на списокот на изведувачи, а потоа се откри што всушност се случило.

Имено, за време на вакцинацијата, Карлеуша ја носеше значката љубовта е закон, која членовите на ЛГБТ популацијата ја споделија на социјалните мрежи, а кога јавноста почна да ја прозива поради тоа, таа побара да го избришат сето тоа и го замеша својот менаџер, по чиј поттик беа принудени да го прават она што се бара од нив.

Сега еден од претставниците се јави и откри на својата приказна на Инстаграм за што се работи и што беше прикриено долго време:

Ви благодариме за се што направивте за ЛГБТ луѓето, но нашите вредности и принципи не се менуваат поради тоа кога – рече видно лутиот претставник на Карлеуша, и продолжи:

– Не можете да бидете кума на Гордоста и да ги избркате луѓето и да именувате ХИВ + луѓе

Не можете да се залажувате за слободата на говорот, а потоа да барате од нас да ги избришеме сите коментари кои не се афирмативни! – заклучи претставникот на ЛГБТ популацијата.

 

Please follow and like us:
Pin Share