Скандал во Подгорица: Тренерот на Димитријевиќ сакаше да тепа судија (ВИДЕО)

Please follow and like us:
Pin Share

Македонските репрезентативци Џејкоб Вајли и Ненад Димитријевиќ ги одмерија силите во рамки на Еврокупот, а на крајот на победата се радуваше Американецот со македонско државјанство.

Екипата на Будуќност приреди изненадување во второто коло од Еврокупот, совладувајќи го можеби најголемиот фаворит за трофејот во ова натпреварување, шпанска Валенсија со 71:70.

Сепак, дуелот во „Морача“ го одбележеа гадни сцени, бидејќи тренерот на гостите, Џоан Пењаро, по мечот сакаше да се пресмета со судиите. За среќа обезбедувањето го спречи пред да направи голем инцидент.

Please follow and like us:
Pin Share