ЕСТРАДАТА ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА! Илјадници и илјадници евра за новогодишни настапи им оди во ЏЕП, а еве за кој ФОЛКЕР НАЈМНОГУ

Please follow and like us:
Pin Share

Многу пејачи и пејачки од естрадната сцена објавиле дека веќе закажале настапи за пречек на 2022 година.

Познатите често кријат колку пари заработиле во “најлудата“ ноќ, и јасно е дека могумана од нив ќе бидат побогати за неколку илјади евра.

Рекордер би можел да биде популарниот пејач Саша Матиќ кој 31 декември ќе заработи дури 50.000 евра. Саша ќе настапува во еден луксузен хотел во Белград, овој настап го закажал уште минатата година.

Слоба Радановиќ би требал оваа година да добие 30.000 евра, а исто толку и неговата колешка Дара Бубамара.

Рада Манојловиќ и Пеѓа Меденица ќе пеат на еден сплав во Белград, каде што требале да бидат за дочек минатата година. Тие двајца оваа година ќе земат 50.000 евра.

Радиша Трајковиќ Џани ќе настапи во еден хотел. Тој за новогодишната тезга ќе земе 40.000 евра. Ацо Пејовиќ ќе настапи во луксузен хотел во Белград за 45 илјади евра.

Аца Лукас ќе настапи во една популарна кафана и ќе добие 50.000 евра.

Please follow and like us:
Pin Share