Српскиот пејач Дарко Лазиќ ја претепал девојка му, па ја однел во болница: Барбара лежи неподвижна во кревет!

Please follow and like us:
Pin Share

Српските медиуми дојдоа до фотографии по меѓусебната тепачка помеѓу познатиот пејач Дарко Лазиќ и неговата девојка, пејачката Барбара Бобак.

Како што се гледа на фотографиите, Барбара носи помагало околу вратот по здобиените повреди од пејачот.

Таа била итно примена во една болница, додека пејачот цело време стоел на страна и оставил докторите да си ја вршат работата.

Имено се започнало кога тие од една роденденска прослава тргнале да си одат дома, па наместо тоа настанал хаосот.

Дарко и Барбара жестоко започнале да се расправаат и започнале да се навредуваат, по што следувало и физичка пресметка.

Според информациите на сведоците и двајцата биле под дејство на алкохол, а продолжиле да се тепаат и кога влегле во автомобилот, по што Дарко започнал да лупа насекаде во него.

Please follow and like us:
Pin Share