ТАНЈА САВИЌ ИМАЛА АФЕРА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БАJА ЛУКА?!

Please follow and like us:
Pin Share
Поради наводната афера што Драшко Станивуковиќ ја имаше со Тања Савиќ во текот на летото, неговата девојка Кристина Бероња наводно го напуштила.

Градоначалникот имаше неформална романса со популарниот пејач, а оваа вест ја налути неговата девојка, а таа веднаш го следеше од Инстаграм.

Од друга страна, Станивуковиќ с still уште ја следи Тања Савиќ, а таа го следи него.

Целосната наводна афера на Станивуковиќ и Тања ја откри водителката Јована Јеремиќ како гостин во една емисија.

Инаку, Тања вчера одговори на прашањата за нејзината врска со политичарот и посочи дека не сака да ги демантира обвинувањата:

„Не сакам да коментирам ништо. Јас не би, ништо. Да не негирам. С all ми е смешно. Само без коментар, мислам дека тоа е најпаметната работа “.

„Ако кажам нешто, ќе биде повторно, знаете што“.

На прашањето дали е или не е во врска со Драшко, Тања конкретно не одговори за порталот Телеграф.

„Боже, какво прашање! Дали имам право да ја зачувам приватноста и не треба да давам некои детали за мојот приватен живот? Не мора да одам на полиграф или не знам што. Вие пишувате, тоа е ваша работа. Ако имате докази - јас ги почитувам. Ако не - и јас го почитувам тоа. Што и да кажам, ќе се протолкува на еден или друг начин, и секој што зборува за нечиј живот - зборува за себе! Ми се чинеше дека нејзината реченица е особено интересна, „симни се од Курт, качи се на Мурт“, нели? Тоа е нејзиното мото во животот! Можам да го кажам тоа, но повторно, не сакам да бидам во конфликт со никого. „Јована Јеремиќ рече и остана жива, тоа е тоа“, рече Савиќ.

Please follow and like us:
Pin Share