14 години од смртта на познатиот пејач Тоше Проески

Please follow and like us:
Pin Share

Познатиот македонски пејач со ангелски глас, Тоше Проески трагично го загуби животот на 26-годишна возраст на 16 октомври 2007 година, во страшна сообраќајна несреќа што се случи на автопат во Хрватска.

Веста за неговата смрт го потресе целиот Балкан, а многумина и денес, 14 години подоцна, не можат да се помират со големата загуба.

Семејството, пријателите, фановите и бројните колеги на Тоше од година во година со емотивни зборови ја одбележуваат годишнината од неговата смрт и ја искажуваат својата тага за прекумерната загуба.

Please follow and like us:
Pin Share