Ја видел на телевизија, се заљубил и на половина пат се венчале – Љубовната приказна на Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ

Please follow and like us:
Pin Share

Една многу посебна љубовна приказна. Иако актерот Иван Босиљчиќ и пејачката Јелена Томашевиќ почнаа да се гледаат во 2008 година, тој бил вљубен во неа долго пред нивната прва средба. Како што рече еднаш, актерот се уште се сеќава на моментот кога првпат ја видел Јелена – на телевизискиот екран, пишува Glossy.

-Додека сум жив, ќе се сеќавам на моментот кога го гледав овој настап на телевизија. Пред 11 години. Денес таа е моја сопруга. И јас нејзиниот сопруг. Утро во 2005 година – напиша Иван на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм пред неколку години, сеќавајќи се на настапот на Јелена на Беовизија со песната „Утро“.

Откако се запознаа и се вљубија во 2008 година, парот, кој е познат по тоа што ја чува приватноста подалеку од медиумите, се обиде да ја скрие својата врска од јавноста. Меѓутоа, за време на романтичната прошетка по црногорскиот брег, Иван и Јелена беа видени заедно и целиот Балкан слушна дека еден од најпосакуваниот актери во Србија и убавицата со магичниот глас се вљубени еден во друг.

Меѓутоа, по една година, беше напишано дека парот се разделил, и никој од нив не сакаше да ги коментира овие наводи. На некој начин, тоа беше потврдено кога Томашевиќ не се појави на концертот на Иван во Домот на синдикатите.

-Јелена не треба да ја очекувате. Инаку, ќе се обидам да не го мешам приватно со работното – тоа беше единственото нешто што актерот го кажа на оваа тема.

Меѓутоа, една година подоцна, Иван и Јелена се смирија, а на 21 јуни во Лондон, кога дури и најблиските не знаеја дека ја обновиле врската, актерот и пејачката се верија! – Како што еднаш откри актерот, тој не мораше да ја побара раката од родителите на Јелена, туку неговата мала внука.

-Внуката на Јелена, Ѓурѓа имаше две години. И таа беше главен телохранител на нејзината тетка. Кога дојдов да се помолам за раката на Јелена, не ја прашав од нејзиниот татко и мајка, туку од Ѓурѓа. Малата беше сериозен играч – се сеќава Иван.

На крајот на август 2011 година, во црквата Света Троица во Горњи Милановац, еден од најшармантните парови даде завет за вечна љубов, а неколку дена подоцна се одржа граѓанска венчавка. Како што беше напишано тогаш, бидејќи Иван е од Ужице, а Јелена е од Неготино, одлуката беше да се венчаат во црквата во Горњи Милановац – точно на половина пат!

Please follow and like us:
Pin Share