Подготви ги децата за живот без татко – Северина се заканувала на психијатарот со секс скандал

Please follow and like us:
Pin Share

Хрватската служба за организиран криминал поведе постапка против Северина Којиќ и нејзиниот менаџер Томислав Петровиќ поради сомневање дека извршиле сериозно кривично дело сексуална уцена и заплашување психијатар во постапката против нејзиниот поранешен вереник Милан Поповиќ за старателство над дете.

Според хрватски „Национал“, во тек е истрага бидејќи постои сомневање дека вештакот не дошол да даде исказ пред судот во Сплит бидејќи пејачката го го заплашила. Според овој неделник, обвинителството утврдува што всушност доведе до тоа да не се појави како сведок на клучното судско рочиште пред второстепената судска пресуда, и тој подготви психијатриско вештачење важно за одлуката за старателство.

Како што стои во пријавата, Севе во пораките навела дека во медиумите ќе објави информации и слики за неговиот љубовен живот, бидејќи е оженет и татко на три деца, а има и интимен партнер.

Поради ваквите закани, вештакот одлучи да не дојде на суд на 5 јули 2021 година и побара од лекарите да му препишат соодветна терапија поради психичката состојба во која се најде по повеќекратни заканувачки пораки. Од содржината на овие пораки, очигледно е дека Севе била упатена во секој чекор на овој психијатар. Кога вештакот пристигнал во Сплит пред судењето, добил порака од Северина: „Добредојдовте во мојот град“. Не долго потоа, само кога пристигна во хотелот, таа му испратила: „Добредојде во мојот хотел“.

Истиот ден, таа му рекла дека ќе и открие на неговата сопруга со кого патувал во Сплит доколку се појави на суд. Иако не се појави на суд, на неговата сопруга и беше кажано кој му прави друштво во Сплит. Психијатарот наскоро испрати е-пошта до судот во која се наведува дека е трајно неспособен да учествува во процесот. После тоа, пејачката повторно му се закани:

– Здраво, когнитивно неспособен психијатар, ви го испратив на RTL вашиот наод и преглед од 25 страници од вистински детски психијатар од Сплит. Подгответе ги вашите деца за живот без татко, кој ќе заврши во затвор. Исто така, ќе ги објавиме вашите пораки, снимки и вашата е -пошта дека сте когнитивно неспособни. Го одвлековте наодот една година и се обидовте да го отуѓите детето од мене. Тој беше вашиот донатор (Милан Поповиќ) тој од кого детето се плаши. Не сакам вашите деца да се плашат, но сакам да треперите како мене сите овие години поради еден психопат кој платил за се, се наведува во една порака.

И втората порака билс јасна.

– Дали ги подобривте вашите когнитивни способности? Така ќе ги расчленуваме вашите наоди, кои беа прегледани од реномирани детски психијатри, кои ќе се појават во медиумите по пресудата. Што и да е, повеќе не можете да работите ни пред портите на болницата. Тоа го кажав во обвинителството. Едвај чекам да ве уапсат сите. Ќе те бркам до крај. Кажи и на пријателката судија дека ја оставивме за крај. Директорот на училиштето, судијата и вие. Се што сте добиле ќе потрошите за тужби и адвокати – наводно му напишала Северина на психијатарот.

Please follow and like us:
Pin Share