Шокантно признание на Зорица Марковиќ: „Ѝ помогнав на љубовницата на Шабан Шаулиќ, а еве кој сè од естрадата има љубовница“

Please follow and like us:
Pin Share

Фолк-пејачката Зорица Марковиќ неодамна раскажа детали од својот љубовен живот, но и дека неверствата биле честа појава на естрадата.

Не мислам дека сум имала лоши одлуки,  јас не простувам неверство. Вистина е дека по промоцијата на мојата песна ‘Мирно спавај, нано’, се вратив дома и го видов мојот Гаги како филмски се бакнува со помлада девојка. Подоцна му стана сопруга, а по 20 години се разведоа. Јас двапати застанав на ‘лудиот камен’, но се лизнав од него. При падот не се ни изгребав, а тие двајца ‘потонаа’. На естрадата сите по ред изневеруваат, и тоа го знаат многумина.“

Зорица ги коментираше и војните на нејзините колеги, кои се судат со бившите партнерки за докажување на татковството над децата. Таа е секогаш на страната на колегите, но откако Драган Којиќ Кеба го признал вонбрачниот син, смета дека и Мирослав Илиќ ќе го стори истото. Вината ја гледа во мајките, кои според неа не требало да прават деца со мажи кои биле во брак, ако веќе тоа им пречело.

 

Please follow and like us:
Pin Share