Фјури сакаше да се збогува со Вајлдер по натпреварот, срамниот потег на Американецот ги разбесни дури и неговите фанови (ВИДЕО)

Please follow and like us:
Pin Share
Тајсон Фјури го одбрани шампионскиот појас на ВБЦ во една од најдобрите борби на сите времиња и по втор пат го победи Деонтеј Вајлдер во голема трилогија. Така тој дефинитивно ги заврши судирите со Американецот, завршувајќи ја серијата со два триумфа и нерешен резултат.

Фјури дојде до победата со страшен нокаут во 11 -та рунда, а вреди да се напомене дека тој претходно преживеа два нокауда, и двата во четвртата рунда од натпреварот. Мора да се признае дека триумфот е целосно заслужен, бидејќи покажа многу повеќе од вечерашниот ривал.
Циганскиот крал се покажа како вистински џентлмен на крајот од натпреварот, тој отиде во корнер на Вајлдер за да му честита за 33 храбри рунди во трилогијата, а вториот не заслужи ниту да му ја честита победата.Please follow and like us:
Pin Share