Сораја и Нејмар се повторно заедно- фудбалерот не може без српската старлета

Please follow and like us:
Pin Share

Пред неколку години јавноста беше шокирана од веста за Сораја Вучелиќ и фудбалерот Нејмар, кој и испрати приватен авион по старлетата, и се чини дека двајцата повторно почнале да се гледаат.

Сораја се вратила од забавата со Нејмар со истиот авион и го облекла неговиот дрес, а сега доаѓаат информации дека имаат „обновен контакт“.

До неодамна, Нејмар ги пополнувал насловните страници на светскиот печат поради наводите дека се обидува да ја заведе италијанската инфлуенсерка Кјара Насти, а сега наводно договорил средба „со нашата Сораја“.

Наводно, старлетата се согласила да се види со него, состанокот ќе биде во Барселона, каде што таа исто така ќе го прослави својот роденден, како што пренесува „Ексклузив“.

Да потсетиме, Сораја ретко зборува за медиумите, но пред два месеци зборувала за плановите за во иднина.

„Секогаш имам планови, но јас сум некој што сака прво да ги реализира, а потоа да зборува за тоа. Оваа ситуација го погоди целиот свет, некои позитивно, некои негативно, но за жал, луѓето се уште се борат против опасноста, се надевам ќе ве израдувам наскоро со добра вест за моите планови “, останала мистериозна Сораја во тоа време.

Please follow and like us:
Pin Share